Chirurgia stomatologiczna

4.7/5 - (11 votes)

Chirurgia stomatologiczna to jeden z najważniejszych działów stomatologii – dzięki niej istnieje możliwość wyleczenia wielu chorób, których nie da się leczyć tradycyjnym leczeniem zachowawczym.

 

Zabiegi chirurgii stomatologicznej, choć w wielu pacjentach wzmagają mieszane uczucia, są jednak niezbędne, aby utrzymać jamę ustną i uzębienie w idealnym stanie.

Praktyka dentystyczna Medens skupia się na rozwiązaniach, zapewniających wysoką skuteczność i komfort dla Pacjenta podczas wykonywania zabiegu.

 

Dbamy o to, by zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej przebiegały w sposób bezbolesny i wygodny dla Pacjenta. Dowiedz się, czym się zajmuje chirurgia stomatologiczna.

Chirurgia stomatologiczna - czym się zajmuje?

Chirurgia stomatologiczna zajmuje się leczeniem chorób związanych z jamą ustną.

 

Dzięki rozwiązaniom z zakresu chirurgii stomatologicznej, łatwo jest przywrócić odpowiednią kondycję uzębienia i jamy ustnej.

 

Do chirurgii stomatologicznej zaliczają się takie zabiegi jak:

  • chirurgiczne usunięcie zęba,
  • resekcja wierzchołka korzenia,
  • resekcja wierzchołka korzenia.

Zabiegi chirurgii stomatologicznej

Chirurgia w stomatologii posiada bogatą ofertę zabiegów, które pomagają wyleczyć różne schorzenia. Jeśli zastanawiasz się, chirurgia stomatologiczna czym się zajmuje, to z pewnością będziesz zaskoczony wszechstronnością zabiegów będących w jej zakresie.

Mikrochirurgiczna resekcja wierzchołka korzenia jest zabiegiem niezbędnym w przypadku, gdy dojdzie do rozwoju stanów zapalnych w obrębie wierzchołka korzenia. Prócz tego, warto jest rozważyć ten zabieg, gdy dojdzie do obumarcia zębów spowodowanego stanem zapalnym w okolicy wierzchołka korzenia.

Zabieg ten często jest powiązany z nieodpowiednio przeprowadzonym leczeniem kanałowym, podczas którego doszło do złamania narzędzia. Mogło też zdarzyć się, że podczas leczenia endodontycznego kanał nie został prawidłowo oczyszczony, czy też wypełniony – wtedy również rekomendowana jest mikrochirurgiczna resekcja wierzchołka korzenia.

Sinus lift, czyli podniesienie dna zatoki szczękowej, jest zabiegiem wykonywanym u niektórych pacjentów przed podjęciem leczenia implantologicznego. Jest on związany z zanikiem kości – procesem, który jest spowodowany brakami w uzębieniu. Wykonuje się go, gdy brak odpowiedniej ilości kości nie pozwala na przeprowadzenie skutecznego wszczepienia implantu.

Podniesienie dna zatoki szczękowej przeprowadza się metodą otwartą lub zamkniętą. Decyzja o tym, którą metodą zostanie wykonane podniesienie dna zatoki szczękowej, jest podejmowana w oparciu o ocenę stopnia ubytku kości w szczęce pacjenta. Metody te różnią się od siebie inwazyjnością, czasem trwania zabiegu, a także inwazyjnością.

Chirurgiczne usunięcie zęba jest zabiegiem, pozwalającym na skuteczne usunięcie zęba, którego z różnych powodów nie można wyleczyć.

Podjęcie ekstrakcji metodą chirurgiczną jest szczególnie istotne w przypadku zębów zatrzymanych, czy też wyrżniętych jedynie częściowo.

Ten rodzaj ekstrakcji jest przeprowadzany w ostateczności, gdyż zabieg ten jest stosunkowo skomplikowany.

Implantacja jest obecnie jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku, gdy pacjent zmaga się z problemem braku uzębienia.

Wszczepienie implantu, czyli implantacja, jest zabiegiem chirurgicznym. Podczas niego lekarz odpowiednio przygotowuje zębodół, a następnie wkłada implant w miejsce, w którym wcześniej znajdował się ząb. Zabieg ten jest mało inwazyjny, szybki i bezpieczny dla pacjenta.

Implanty łączy się także z innymi rozwiązaniami protetycznymi, celem zapewnienia im lepszej stabilizacji.

Chirurgia stomatologiczna - ile kosztuje?

Zapraszamy do skorzystania z usług gabinetu stomatologicznego Medens w zakresie chirurgii stomatologicznej.

usunięcie chirurgiczne zęba

300-1000 PLN
usunięcie zęba

250-350 PLN

Rezerwacja online


    Umów wizytę