Protetyka stomatologiczna Warszawa

4.7/5 - (8 votes)

Protetyka stomatologiczna to ważna odsłona protetyki stomatologicznej. Celem protetyki estetycznej jest przywrócenie nie tylko funkcjonalności uzębienia, ale także jego odpowiedniej estetyki.

 

Poświęcenie energii na zagadnienie, jakim jest protetyka estetyczna, stało się obligatoryjne przy współpracy z pacjentami, którzy cenią sobie możliwość komfortowego funkcjonowania, ale także uśmiechania się pięknym, naturalnie wyglądającym uśmiechem.

Protetyka estetyczna to poddział protetyki dla tych pacjentów, którzy są szczególnie zainteresowani względami estetycznymi – bo wiedzą, że nieatrakcyjna, sztucznie wygląda proteza mogłaby negatywnie wpływać na ich samopoczucie i pewność siebie.

Protezy ruchome - charakterystyka

 

Protetyka estetyczna oferuje wiele rozwiązań, które zapewniają, że uśmiech ponownie będzie wyglądać na naturalny, piękny i jasny. Z pomocą rozwiązań z zakresu protetyki estetycznej, możliwe jest poprawienie względów wizualnych uśmiechu, który z różnych powodów ucierpiał, jednocześnie ubożejąc o uzębienie.

 

Protetyka estetyczna oferuje między innymi protezy ruchome. Protezy ruchome – całkowite i częściowe – wykorzystuje się celem wypełnienia ubytków w uzębieniu.

Protezy ruchome można wyciągać z jamy ustnej bez pomocy stomatologa. Mając na uwadze, że daje to możliwość dokładnego dbania o higienę jamy ustnej, stanowi to sporą zaletę.

 

Ruchome protezy zębów mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku częściowej utraty zębów, jak i przy całkowitej utracie łuku zębowego. Protezy zębów tego rodzaju można mocować metodą szkieletową i nakładową. Wysoce rekomendowane jest wykorzystanie protez szkieletowych, które można zamocować na naturalnych zębach pacjenta, ale także na implantach stomatologicznych.

Czym są protezy szkieletowe?

Protezy zębów są jednym z najpopularniejszych rozwiązań, które oferuje protetyka estetyczna. Jednym z rodzajów protez ruchomych są protezy szkieletowe. Protezy szkieletowe oferują pacjentom większą stabilność, co przekłada się na wyższy komfort codziennego funkcjonowania.

Na komfort funkcjonowania ma także budowa protez szkieletowych – są one stosunkowo małe, więc codzienne czynności, do których będzie ona wykorzystywana, będą łatwiejsze do wykonania, niż w przypadku posiadania tradycyjnych protez nakładowych. Dodatkowo, ten rodzaj protez wygląda bardzo naturalnie, co ma pozytywny wpływ na samopoczucie pacjenta.

Protezy szkieletowe są przeznaczone dla pacjentów, którzy posiadają jeszcze część uzębienia. Opcjonalnie, warto jest rozważyć wariant pozwalający na wykorzystanie implantów stomatologicznych, celem ustabilizowania protezy.

Jak widać, protetyka estetyczna jest rozbudowaną poddziedziną i skutecznie łączy się z innymi formami leczenia. Warto także wspomnieć o wzmocnionej konstrukcji takiej protezy, względem tradycyjnych protez nakładowych. Do stworzenia protezy nakładowej wykorzystuje się bardziej wytrzymałe materiały, co sprawia, że ich odporność na uszkodzenia mechaniczne jest dużo większa.

Istnieje więcej rozwiązań z zakresu protetyki estetycznej, jednak to proteza szkieletowa stanowi jedno z najbardziej atrakcyjnych ze wszystkich, które oferuje protetyka estetyczna.

Protetyka estetyczna - ile kosztuje?

Zapraszamy do skorzystania z usług gabinetu stomatologicznego Medens w zakresie protetyki estetycznej.

korona protetyczna

stal-porcelana
1150 PLN

tytan-porcelana
1450 PLN

tlenek cyrkonu (Lava)
1900 PLN

złoto
wycena indywidualna

korona tymczasowa
200-250 PLN
wkład koronowo-korzeniowy

jednoelementowy (stop NPG)
600 PLN

składany (stop NPG)
650 PLN

Fiber-Post (włókno węglowe)
350-650 PLN

złoto
wycena indywidualna
proteza całkowita

1700 PLN
proteza szkieletowa

1900 PLN

Rezerwacja online


    Umów wizytę