Korony LAVA

4.8/5 - (16 votes)

Protetyka stomatologiczna rozwinęła się na tyle, by oferować pacjentom możliwość rekonstrukcji zębów w stopniu maksymalnie zbliżonym do naturalnego. Rozwiązania oferowane w obecnych czasach pozwalają na skuteczne przywrócenie estetyki i funkcjonalności uśmiechu, jednocześnie nie zaburzając naturalnego wyglądu pozostałego uzębienia.

Jednym z takich rozwiązań są korony protetyczne (w tym korony LAVA), które wykorzystuje się do zrekonstruowania pojedynczych ubytków w uzębieniu. Do ich wykorzystania niezbędne jest posiadanie części naturalnego zęba; można także zamocować je na implancie stomatologicznym.

Tradycyjne korony porcelanowe mają atrakcyjny wygląd, jednak pod pewnymi względami odbiegają one od naturalnych zębów. Do wykonania koron porcelanowych wykorzystuje się podbudowy metalowe, które ze względu na swoją charakterystykę (szary kolor) mogą obniżyć jakość ostatecznego efektu estetycznego.

Na szczęście, w ostatnich latach coraz popularniejsze stają się podbudowy cyrkonowe, wykorzystywane w koronach cyfrowych LAVA. Ten artykuł pozwoli ci zrozumieć, korony cyfrowe LAVA co to i w jakich sytuacjach warto jest wykorzystać korony LAVA.

Korony LAVA to korony porcelanowe, wykonywane z wykorzystaniem techniki cyfrowej CAD/CAM. Wykorzystanie do ich produkcji podbudów cyrkonowych pozwala na wyeliminowanie wad estetycznych koron ceramicznych z podbudową metalową.

Dowiedz się, korony cyfrowe lava na czym to polega i korony cyfrowe lava ile kosztują.

Korony cyfrowe LAVA - na czym to polega?

Jeśli zastanawiasz się – „korony cyfrowe lava co to?” – to w tej części artykułu uzyskasz odpowiedź. System LAVA pozwala na stworzenie idealnie wyglądającej korony LAVA, bardzo podobnej do naturalnego zęba.

Korony LAVA są tworzone w technologii komputerowej, pozwalającej na zaprojektowanie naturalnie wyglądającego rozwiązania protetycznego.

Korony LAVA charakteryzują się wysoką trwałością, co wynika z wykorzystanego rodzaju podbudowy.

Wykorzystanie korony LAVA pozwoli na odbudowanie każdego zęba – zarówno zębów przednich, jak i zębów bocznych. Do stworzenia korony LAVA wykorzystuje się podbudowę z tlenku cyrkonu.

Korony cyfrowe LAVA - ile kosztują?

Nim zdecydujesz się na korony, powinieneś dowiedzieć się, korony cyfrowe lava ile kosztują.

Korony protetyczne różnią się ceną, w zależności od wykorzystanego rodzaju koron. Korony protetyczna z podbudową metalową wyróżniają się niską ceną, jednak część pacjentów może nie być do końca zadowolona z uzyskanego efektu estetycznego.

W takim przypadku, rozsądnie jest zdecydować się na korony wykorzystujące jasny tlenek cyrkonu jako podbudowę. Warto wiedzieć, korony cyfrowe lava na czym to polega, aby w pełni docenić potencjał tego rozwiązania.

Korony wykonane systemem LAVA charakteryzują się korzystną ceną.

Cena za jedną koronę wynosi 1900 złotych, a do ceny korony należy doliczyć cenę łącznika.

 

Zważając na uzyskiwane korzyści – dla osób, które cenią sobie naturalny wygląd uzębienia, warto jest zwiększyć budżet na cele protetyczne, aby czuć pełną satysfakcję z podjętego sposobu rekonstrukcji uśmiechu.

 

Zapraszamy do skorzystania z usług gabinetu stomatologicznego Medens.

Korona Lava

1900 PLN

Rezerwacja online


    Umów wizytę